Hatay rent a car

Kiralama Koşulları

KİRALAMA SÜRESİ 


En kısa kiralama süresi 24 saattir. Teslim gecikmelerinde her ek saat için günlük ücretin 1/3'ü alınır. Toplam 4 saati aşan gecikmelerde CDW (Kasko) ücreti dahil tam gün ücreti alınır.

 

UZUN SÜRELİ KİRALAMALAR


Uzun süreli kiralama için en az kiralama süresi 30 gündür. Özel fiyat uygulanır. Kiralama fiyatı ve koşullarına ilişkin bilgi için +90 531 284 42 42 veya +90 326 225 22 24 no'lu telefonlardan Mira Oto Kiralama Rezervasyon Merkezini arayabilirsiniz.

 

ARAÇ TESLİM ALMA - ARAÇ BIRAKMA


24 saat kesintisiz hizmet veren Hava Limanından günün her saatinde, ofislerimizde ise mesai saatleri içinde araç teslimi ve müşteriden araç teslim alınması ücretsizdir. 


SÜRÜCÜ BELGESİ - KULLANIM YAŞI


En az 22 yaşını doldurmuş 2 yıllık gecerli ehliyet sahipleri olan şahıslar araç kiralayabilir.., Lüks araclarda ise en az 25 yaş yaşını dolmurmuş olma mecburiyeti vardır.

 

İLAVE SÜRÜCÜ


Kiracı dışında aracın başkası tarafından kullanılabilmesi ancak sürücü belgesi ve kullanım yaşı kurallarına uygun sürücülerin geçerli kimlik ve ehliyetlerinin sözleşmeye kaydı ile mümkündür. Başka kayıt yoksa ve kazanın kaydı olmayan sürücü tarafından yapıldığı tespit edilirse sigortalar geçersiz olur.


FİYATLARA DAHİL OLAN - OLMAYAN HUSUSLAR


Fiyatlara Benzinli Araç 400 km Dizel araç 300 km araç bakım giderleri ve kasko dahildir. Yakıt, köprü,otoyol ücretleri, trafik cezaları , tek yön ücreti, araç teslim etme ve teslim alma ücretleri, bebek koltuğu gibi ekstra talepler fiyatlara dahil değildir.

 

ÖDEME - DEPOZİT


Kira ücretlerinin ödenmesinde geçerli tüm kredi kartları kabul edilir. Boş kredi kartı slip'i depozit olarak alınır. Araçların müşteriye teslimi boş depo yakıt ile yapılır, boş depo yakıtla geri alınır.

 

TRAFİK CEZALARI


Türkiye'deki trafik yasaları otoyollarda en çok 120km. , şehirlerarası yollarda 90km. ve şehiriçlerinde ise 50km. hıza izin vermektedir. Park ederken PARK YASAĞI işaretlerine uyunuz. Trafik yasalarına uyulmamasından ve kiracının kusurundan doğabilecek hareketlere uygulanacak trafik cezaları ve yasal sorumluluklar kiracıya aittir. Araç bırakıldıktan sonra Mira Oto Kiralamaya ulaşan trafik cezaları kiracıya yansıtılır ve ilgili tutar nakit olarak veya kredi kartı (mail order) ile kiracıdan tahsil edilir. Araçların hangi nedenle olursa olsun resmi veya yerel makamlar tarafından tutulması nedeni ile geçecek zaman sözleşme süresi içinde kabul edilir.